
Idravitae™ active krem, 63 ml
krem multiwitaminowy z liposomami do skóry suchej i łuszczącej się
O co chodzi z tym pH skóry ?
Częste zmiany temperatur, zimą ogrzewanie i suche powietrze w pomieszczeniach, nadgorliwe mycie ciała zwłaszcza latem, wszystko to uszkadza zewnętrzna barierę ochronną , zaburzając pH skóry, która staje się sucha, łuszczy się i swędzi.
Skóra ludzka naturalnie ma odczyn kwaśny, średnio pH 5,5 i w tym środowisku utrzymywana jest bariera ochronna oraz bakterie ochronne. Działanie wymienionych czynników zewnętrznych, a także używanie żeli pod prysznic, mydeł, detergentów, które mają zasadowe pH 9-12, powoduje że skóra zmienia swoje środowisko z kwaśnego na zasadowe. Powoduje to jej uszkodzenie, giną bakterie ochronne, a na ich miejsce wytwarzają się bakterie chorobotwórcze. Skóra traci szczelność, elastyczność, dochodzi do utraty wody, staje się przesuszona i podatna na zakażenia. Pojawia się również uporczywy świąd.
Chcąc sobie pomóc sięgamy po różne powszechnie dostępne kremy i emolienty, jednak większość z nich ma o neutralnym pH, czyli takie jak woda. Stosowanie preparatów o takim poziomie pH nie powoduje trwałej poprawy, gdyż nie odbudowują one właściwego, naturalnego, kwaśnego pH skóry 5,5. Aby uzyskać kwaśne pH 5,5 niezbędne jest użycie specjalnie dobranego składu, ich proces łączenia, wysoka jakość technologii produkcji, zastosowanie odpowiednich maszyn, które pozwoliłoby na stworzenie unikalnych produktów z kwaśnym pH. Idravitae zawiera w swoim składzie kwas mlekowy w ściśle dobranej proporcji, który w naturalny sposób odtwarza kwaśne pH 5,5, co powoduje odbudowę bariery ochronnej, zmniejszenie poziomu bakterii chorobotwórczych i prawidłowe nawilżanie oraz natłuszczanie skóry, aby zapobiegać utracie wody.
Co to są liposomy ?
Liposomy to mikroskopijnie małe kuleczki o wielkości poniżej 200 nanometrów, które zawierają aktywne substancje czynne, w Idravitae active jest to witamina C, które służą do przenoszenia ich w głębsze warstwy skóry. Osłonka liposomu składa się z kilku warstw. Substancje czynne rozpuszczalne w wodzie (hydrofilne), jak np. kolagen, ekstrakty roślinne zawarte są wewnątrz liposomu, natomiast substancje rozpuszczalne w tłuszczach (lipofilne), np. niektóre witaminy, olejki roślinne, zgromadzone są w bardziej zewnętrznej warstwie lipidowej. Zamykanie substancji czynnych w liposomach jest bardzo skomplikowane i wymaga odpowiedniego procesu technologicznego. Duże znaczenie ma stabilność liposomów w gotowych produktach. Gwarantują to specjalnie zestawione receptury, wyszukane surowce i szczególna metoda wytwarzania liposomów.
Substancje czynne, zawarte w liposomach i transportowane w ten sposób w głębsze warstwy skóry, są przez nią szybciej wchłaniane i mogą w pełni skutecznie oddziaływać. Osłonki liposomów ulegają w skórze rozpuszczeniu uwalniając powoli zamknięte w nich substancje czynne. Sprawia to, że skóra znacznie lepiej i intensywniej przyswaja potrzebne jej składniki niż w przypadku stosowania zwykłych kremów czy lotionów.
Jak działa witamina A na skórę ?
Witamina A jest niezbędna do regeneracji komórek naskórka, poprawia strukturę warstwy rogowej, a tym samym wzmacnia funkcje obronne skóry i zapobiega wysuszeniu skóry (utracie wody), reguluje procesy keratynizacji naskórka (złuszczania). Powoduje zmniejszenie przebarwień i plam, zapobiega starzeniu się skóry. Wywiera korzystny wpływ na równowagę wodno-tłuszczową, dzięki czemu ogranicza szorstkość i złuszczanie naskórka.
Jak działa witamina E na skórę ?
Witamina E jest nazywana witaminą młodości dzięki właściwościom antyoksydacyjnym ma zdolność neutralizowania wolnych rodników, wbudowuje się w warstwy naskórka i struktury błon komórkowych, chroniąc przed utlenieniem i zniszczeniem warstwę lipidową naskórka. Ponadto zapobiega wysuszeniu skóry i powstawaniu stanów zapalnych, zmniejsza rumień i obrzęk spowodowany promieniowaniem ultrafioletowym, sprzyja tworzeniu kolagenu oraz poprawia
elastyczność, wygładza i nawilża skórę. Jako skuteczny przeciwutleniacz przeciwdziała zmianom starczym, czyli przebarwień skóry, najczęściej pojawiających się na twarzy i dłoniach.
Jak działa witamina C na skórę ?
Dzięki specjalnym nośnikom –liposomom, aktywna postać witaminy C jest przenoszona odpowiednio w głąb naskórka, przez co jest lepiej wchłaniana. Witamina C chroni przed niszczącym działaniem wolnych rodników, wywiera korzystny wpływ na syntezę kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność i sprężystość skóry. Poprawia stan kruchych i skłonnych do pękania naczyń krwionośnych (bardzo istotne dla skór bardzo unaczynionych i wrażliwych), poprawia koloryt, gładkość i blask skóry.
Aktywne składniki:
Jak działa na skórę witamina A:
- jest niezbędna do regeneracji komórek w warstwie podstawnej naskórka;
- poprawia strukturę warstwy rogowej, a tym samym wzmacnia funkcje obronne skóry i zapobiega wysuszeniu skóry (utracie wody);
- zmniejsza przebarwienia i plamy;
- zapobiega starzeniu się skóry;
- reguluje procesy keratynizacji naskórka;
- wywiera znaczący wpływ na równowagę wodno-tłuszczową, dzięki czemu ogranicza szorstkość i złuszczanie naskórka.
Witamina C w liposomach:
Dzięki specjalnym nośnikom – liposomom , aktywna postać witaminy C jest przenoszona odpowiednio w głąb naskórka, przez co jest lepiej wchłaniana.
- chroni przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Jest to szczególnie ważne dla osób mieszkających w dużych miastach, gdyż pod wpływem zanieczyszczeń w atmosferze uwalniają się one w dużej ilości;
- wywiera korzystny wpływ na syntezę kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność i sprężystość skóry;
- poprawia stan kruchych i skłonnych do pękania naczyń krwionośnych (bardzo istotne dla skór bardzo unaczynionych i wrażliwych);
- odgrywa bardzo ważną rolę w przebiegu metabolicznych skóry;
- poprawia koloryt, gładkość i blask skóry.
Jak działa witamina E na skórę:
- ma zdolność neutralizowania wolnych rodników, wbudowuje się w warstwy naskórka i struktury błon komórkowych, chroniąc przed utlenieniem i zniszczeniem warstwę lipidową naskórka;
- zapobiega wysuszeniu skóry i powstawaniu stanów zapalnych;
- zmniejsza rumień i obrzęk spowodowany promieniowaniem ultrafioletowym;
- sprzyja tworzeniu kolagenu, poprawia elastyczność, wygładza i nawilża skórę;
- przeciwdziała zmianom starczym, czyli przebarwień skóry, najczęściej pojawiających się na twarzy i dłoniach.
Zastosowanie:
- odżywienie i pielęgnacja skóry: suchej, przesuszonej, popękanej, łuszczącej się;
- natłuszcza i regeneruje zniszczony naskórek;
- w zmianach łuszczycowych;
- szorstkość skóry;
- regeneracja skóry po terapii sterydowej i antybiotykowej;
- w zmianach atopowych skóry.
Sposób użycia:
Cienką warstwę kremu nanieść na uprzednio oczyszczoną i wysuszoną skórę, rozsmarować i pozostawić do wchłonięcia. Najlepsze rezultaty osiąga się stosując dwa razy dziennie.
Linki do artykułów.
O co chodzi z tym pH?
–>Link do artykułu
Z pomocą dla suchej skóry!
–>Link do artykułu