Warto przywołać kilka istotnych informacji o Stowarzyszeniu, które ma imponującą historię. Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę w Lublinie powstało i oficjalnie zostało zarejestrowane w Polsce w 1993 roku. Celem powołania tej organizacji było współdziałanie ze służbą zdrowia w zakresie szerzenia wiedzy o przyczynach i przebiegu choroby, o współczesnych metodach leczenia, zwłaszcza w warunkach domowych, ponadto istotna jest współpraca ze stowarzyszeniami, których istotą jest praca na rzecz ludzi chorych, a przede wszystkim integracja ludzi potrzebujących pomocy – osoby dotknięte chorobą. Istotną formą pomagania chorym są spotkania radiowe i telewizyjne, na których członkowie Zarządu mówią o celowości działania i formach pracy Stowarzyszenia; o tolerancji i jej braku w naszym społeczeństwie. Dzięki akcjom medialnym oraz aktywnej działalności lubelskiego Stowarzyszenia powstało szereg oddziałów na terenie całego kraju; jak w Koninie, które działa na terenie województwa wielkopolskie; w Rzeszowie, Białymstoku, Kielcach, Olsztynie oraz Radomiu i Stalowej Woli. Inną formą działalności Stowarzyszenia było zorganizowanie kilku turnusów sanatoryjnych. Stowarzyszenie prowadzi także działalność międzynarodową, np. w czerwcu 2001 roku zaproszono przedstawiciela Zarządu Głównego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę w Lublinie na spotkanie plenarne do Rzymu. Organizatorem sesji była Europejska Federacja Chorych na Łuszczycę EUROPSO z siedzibą w Helsinkach.

Tradycją spotkań jest zapraszanie przedstawicieli firm produkujących leki na łuszczycę, którzy omawiają i prezentują skuteczności oferowanych preparatów. Spotkanie wrześniowe w Lublinie rozpoczął dr Adam Borzęcki, który po słowach skierowanych do członków Stowarzyszenia bardzo pozytywnie i merytorycznie wprowadził słuchaczy w prezentację produktów Red – Pharmy. Krzysztof omówił przeznaczenie naszych produktów oraz ich skuteczność w łagodzeniu uciążliwych skutków łuszczycy, z którymi na co dzień zmagają się pacjenci. Następnie wywiązała się ciekawa rozmowa na temat obu naszych preparatów, które pacjenci wypróbowywali podczas spotkania. Usłyszeliśmy dużo pozytywnych opinii dotyczących konsystencji, wchłaniania, nawilżania i łagodzenia skutków suchości popękanej i chorobowo zmienionej skóry.

Po rozmowie z opiekunem medycznym dr. Adamem Borzęckim oraz prezesem Stowarzyszenia – Januszem Jagiełło podjęliśmy decyzje o stałej współpracy i naszej obecności na spotkaniach z pacjentami. Członkowie Stowarzyszenia chętnie będą polecać i opiniować nasze produkty, zaproponowaliśmy np. przeprowadzenie ankiety, w której zbierzemy opinie o preparatach.
opracowanie: Beata Nowak

Skip to content