Spotkanie pacjentów chorych na łuszczycę, organizowane przez Krakowskie Stowarzyszenie Pacjentów Chorych na Łuszczycę – Promyk Nadziei odbyło się 29 maja 2014 roku. Tematyka dotyczyła możliwości oraz istotnych problemów w leczeniu łuszczycy. W spotkaniu wzięło udział 33 pacjentów, a zostało ono podzielone na kilka tematycznych części:
wewnętrzne sprawy stowarzyszenia,
wykłady: dr Lipko-Godlewskiej z Kliniki Dermatologii w Krakowie na temat możliwości leczenia łuszczycy;
informacje przedstawicieli NFZ o procedurach refundacyjnych w leczeniu chorób dermatologicznych, w tym łuszczycy;
prezentacja dermokosmetyków, proponowanych także przez Jakuba Płoskonkę, reprezentującego naszą firmę.

Pochlebnymi opiniami na temat wspomagania leczenia łuszczycy naszym produktem podzielili się zarówno lekarze, jak i Prezes Stowarzyszenia. W czasie trwania Krzysztof Łuba (Red – Pharma) przekazał pacjentom ulotki o naszych produktach, a także produkt Idravitae active do posmarowania miejsc zmienionych chorobowo w ramach testów; odpowiadał na pytania, rozmawiał o produktach . Pacjenci przyjęli Idravitae z nadzieją i dużym zainteresowaniem. Podobne spotkanie odbyło się także Kielcach,11 czerwca, o godzinie 17 w Centrum Biznesu Hotelu Kongresowego. Tematem spotkania były „Aktualne możliwości dermatologicznego leczenia łuszczycy lekami biologicznymi w województwie świętokrzyskim.”

Pacjenci (49 osób), zgromadzeni 11 czerwca na spotkaniu Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pacjentów Chorych na Łuszczycę mogli liczyć na profesjonalne wsparcie dermatologów, mieli również okazję wypróbowania naszego dermokosmetyku oraz wysłuchania wystąpienia Jakuba Płoskonki na temat naszej firmy oraz oryginalności i możliwości stosowania naszych produktów. Stowarzyszenia takie działają na terenie całej Polski, ich cele to m.in.: wszechstronne działania na rzecz osób chorych na łuszczycę; informowanie społeczeństwa o problemach i potrzebach osób chorych na łuszczycę; reprezentowanie interesów osób dotkniętych łuszczycą w stosunkach z innymi organizacjami, instytucjami i organami państwa; integrowanie środowiska osób chorych na łuszczycę; działanie w kierunku poprawy jakości życia chorych; organizowanie pomocy wzajemnej w celu wymiany doświadczeń i wsparcia czy wreszcie organizowanie dostępu do nowoczesnych metod leczenia.

Nasza współpraca z tymi stowarzyszeniami oraz podobnymi instytucjami ma na celu dotarcie do pacjentów, którzy zmagają się na co dzień z uciążliwymi skutkami łuszczycy, z informacją o naszym produkcie, który skutecznie będzie wspomagał leczenie oraz ułatwiał im codzienne funkcjonowanie. Spotkania w Krakowie i w Kielcach stanowią więc dobry początek szerszej współpracy!

opracowała
Beata Nowak
dyrektor PR w Red-Pharma Laboratories

Skip to content